Ilustracje

Statek kosmiczny

Michel i Thao przed długodystansowym statkiem kosmicznym, który lewituje, gdy nie jest w podroży

Doko

Z lewej: Michel i Thao przed wejściem do doko, z prawej: schemat doko

Doko to budynek elektromagnetyczny, oparty na zasadzie atomu. Pole siłowe wokół jądra, którego wielkość jest porównywalna z jajkiem, tworzy „pustą przestrzeń” o średnicy 30-80 metrów odpowiednią do zamieszkania, chronioną przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr i deszcz. Dolna część doko znajduje się pod ziemią i może spoczywać na dnie jeziora. Nie da się „podnieść” czy „przesunąć” jądra doko stojąc obok niego, podobnie jak nie możemy samodzielnie podnieść krzesła, na którym siedzimy.

Powierzchnia doko jest "półprzeźroczysta". Nie można zajrzeć do środka doko z zewnątrz, ale kiedy jesteśmy w środku doko – ściany doko stają się „niewidoczne”, tworząc wrażenie że jesteśmy na świeżym powietrzu.

Enoch (Henoch), który był pradziadkiem Noego, odwiedził Tjehoobę jak miał 365 lat. Było to około ~980 lat po wylądowaniu Hebrajczyków na Ziemi i około ~670 lat przed potopem, który usunął większość ludzi na Ziemi, bo się stoczyli na moralne dno. W Księdze Henocha doko opisane są jak „kryształowe pałace”. Michel Desmarquet osobiście potwierdził ze Enoch (Henoch) odwiedził Tjehoobę .

Złote doko na wyspie na Tjehoobie. Kiedy Michel Desmarquet zobaczył tę ilustrację, powiedział, że wygląda ona jak fotografia tego, co widział.

Kontynent Mu

Kontynent Mu, znany również jako Lamar, istniał na Oceanie Spokojnym do około 14,5 tysiąca lat temu i rozciągał się od Yonaguni (Japonia) po Wyspę Wielkanocną (Easter Island, Chile). Katastrofalne zatopienie kontynentu Mu, opisane w książce Misja, spowodowało powstanie Andów w Ameryce Południowej.

Najbardziej rozwinięta cywilizacja w historii Ziemi istniała na kontynencie Mu, pomiędzy ~250 tysięcy a ~14,5 tysiąca lat temu. Ilustracja pokazuje drogę do pałacu króla Mu. Posągi sięgają 50 metrów wysokości. Piramida ma 440,01 m wysokości.

Dla porównania, największa piramida w Egipcie (tzw piramida Cheopsa) jest dokładnie 3 razy mniejsza – jej oryginalna wysokość była 146,67 m, uwzględniając czubek z metali szlachetnych.

Droga prowadząca do pałacu króla Mu, jak wszystkie drogi na tym kontynencie, była budowana z płaskich płyt kamiennych wyciętych metodą elektro-ultradźwięków z dokładnością 0,2 mm, złożonych ze sobą tak dokładnie, że nie widać było spoin.

Mieszkańcom Mu łatwiej było wycinać ogromne (do kilkudziesięciu ton) płyty z najtwardszej litej skały jaką udało im się znaleźć i transportować je z kamieniołomu wiele tysięcy kilometrów przy pomocy lewitacji niż robić wylewki czy asfalt… Drogi ułożone z litego kamienia zachowywały funkcjonalność przez setki tysięcy lat. Czy znasz kogoś, kto potrafiłby sobie wyobrazić istnienie cywilizacji funkcjonującej pokojowo na Ziemi przez setki tysięcy lat? Czy znasz kogoś, kto potrafiłby sobie wyobrazić cywilizację, która nie używa pieniędzy?

Metody cięcia kamienia i neutralizacji siły grawitacyjnej do transportu i konstrukcji były także używane w procesie konstrukcji piramid.

Ogromne kuliste lampy, widoczne na ilustracji, zamieniały energię nuklearną na światło widzialne i świeciły nieprzerwanie przez tysiące lat.

Michel, autor Misji twierdził, że ilustracja ta wygląda jak "fotografia" tego co mu pokazano.

Wewnątrz piramidy Cheopsa w Egipcie

Zdjęcie zrobione wewnątrz Wielkiej Piramidy w Egipcie, znanej także jako piramida Cheopsa, ilustruje precyzję cięcia kamienia metodą elektro-ultradźwięków, znaną podczas budowy piramidy około ~17 tysięcy lat temu pod kierunkiem Totha, założyciela Egiptu. Postaraj się zwrócić uwagę na spoiny pomiędzy precyzyjnie dociętymi płytami kamiennymi. Każda płyta waży około ~20-50 ton.

Połączenia-spoiny pomiędzy wszystkimi kamiennymi płytami w piramidzie są tak precyzyjne, że trudno je dostrzec. Wszystkie te spoiny – długości wielu kilometrów – są precyzyjnymi równoległymi liniami prostymi jak okiem sięgnąć w korytarzach piramidy.

Intrygujące jest to, że te kamienne płyty są wycięte z bardzo miękkiego wapienia, tak miękkiego i kruchego, że można go zarysować paznokciem, co widać na zdjęciu. Jako inżynier z doktoratem z fizyki zachęcam Cię do znalezienia jakiegokolwiek sprzętu na Ziemi, który może podnieść, przetransportować i złożyć precyzyjnie wycięte płyty z miękkiego wapienia o wadze ~20-50 ton bez kruszenia krawędzi i narożników….

Innym intrygującym pytaniem jest: „dlaczego wszystkie spoiny płyt są tak płaskie i tak precyzyjne, że do uzyskania hermetycznej konstrukcji piramidy nie była potrzebna zaprawa?” Projektantom i budowniczym piramidy musiało być łatwiej użyć precyzji niż "budowlanej" niedokładności… Książka Misja wyjaśnia szczegóły.

Xanthorrhoea

Nie tylko koale, kangury i inne torbacze są unikalne w Australii, a ich pochodzenie jest niepewne lub nieznane. Jedną z zagadek jest Xanthorrhoea - tzw. "trawiaste drzewo".

Jest mało prawdopodobne, aby to drzewo wyewoluowało z czegokolwiek na Ziemi, po prostu dlatego, że nie jest podobne do niczego, co możemy na Ziemi znaleźć.

Nie tylko kształt drzewa, ale także kora jest bardzo nietypowa. Na dotyk jest jak korek, ale przypomina strukturę plastra miodu. Jakie może być pochodzenie drzewa Xanthorrhoea?

W książce Misja znajdziesz ciekawą historię o pochodzeniu drzewa Xanthorrhoea.

Ilustracje uzgodnione z Michelem przez dr.n.t. Tomasza Chałko, przyjaciela Michela od 1995 roku, autora książek Wolna Wola , Świadoma Dieta oraz Świadomоść i nieśmiertelnоść.

Księgarnia