Doko

Doko to budynek elektromagnetyczny, oparty na zasadzie atomu. Pole siłowe wokół jądra, którego wielkość jest porównywalna z jajkiem, tworzy „pustą przestrzeń” o średnicy 30-80 metrów odpowiednią do zamieszkania, chronioną przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr i deszcz. Dolna część doko znajduje się pod ziemią i może spoczywać na dnie jeziora. Nie da się „podnieść” czy „przesunąć” jądra doko stojąc obok niego, podobnie jak nie możemy samodzielnie podnieść krzesła, na którym siedzimy.

Powierzchnia doko jest "półprzezroczysta". Nie można zajrzeć do środka doko z zewnątrz, ale kiedy jesteśmy w środku doko – ściany doko stają się „niewidoczne”, tworząc wrażenie ze jesteśmy na świeżym powietrzu.

Biblijny Henoch (Enoch), pradziadek Noego (Noe zbudował słynną arkę przed potopem) odwiedził Tjehoobę jak miał 365 lat. Było to około ~980 lat po niefortunnym wylądowaniu Hebrajczyków na Ziemi ~12 tysięcy lat temu i około ~670 lat przed biblijnym potopem, który usunął większość ludzi na Ziemi, bo się stoczyli na moralne dno. W Księdze Henocha doko opisane są jak „kryształowe pałace”. Michel Desmarquet osobiście potwierdził że Henoch (Enoch) odwiedził Tjehoobę.

Złote doko na wyspie na Tjehoobie. Kiedy Michel Desmarquet zobaczył tę ilustrację, powiedział, że wygląda ona jak fotografia tego, co widział.