Ćwiczenie 2 na koncentrację

Artykuł napisany przez dr.n.t. Tomasza Chałko, przyjaciela Michela Desmarqueta od 1995 roku, autora książek  Wolna Wola, Świadoma Dieta oraz Świadomоść i nieśmiertelnоść. English version

Ćwiczenie to ma na celu trening komunikacji między obiema półkulami mózgu, zwiększając w ten sposób „zdolność przetwarzania informacji” i rozszerzając zakres doznań w naszej świadomości. Jest ono tutaj zamieszczone przez dr Tomasza Chałko, ale jego źródło pochodzi "Z INNEJ PLANETY"...

Diameter
Distance
Vertical offset
Color  Swap

Umieść powyższy Rys. 2 około 1-1,5 metra przed sobą. Możesz użyć smartfona w pozycji poziomej.

Weź do ręki ołówek i wyciągnij rękę do przodu, tak aby czubek ołówka znalazł się 0,5-0,7 m od ciebie, widoczny pomiędzy kołami.

Ustal ostrość wzroku na czubek ołówka i zwróć uwagę na koła za nim. Zobaczysz 4 kółka. Następnie skoncentruj się i staraj się pokryć środkowe dwa kółka, aby zobaczyć jedno koło z białym krzyżem na czubku ołówka, pośrodku między dwoma pozostałymi. Kiedy widzisz krzyż z białym kwadratem w środku – jest to dowodem na to, że lewa półkula mózgu (podłączona nerwem na stałe do prawego oka) komunikuje się z prawą półkulą (połączoną nerwem na stałe z lewym okiem). W rzeczywistości krzyża nie ma - istnieje on tylko w twojej świadomości.

Ćwiczenie to okazuje się niezwykle korzystne: 5 minut takiego ćwiczenia przyspiesza procesy samo-naprawy w Twoim organizmie - szybciej i bardziej skutecznie niż medytacja.

Krzyż początkowo będzie “pływał” i wydawał się niestabilny. Poeksperymentuj z odległością od ołówka do oczu, aby uzyskać idealny krzyż. Zyskujesz znaczącą korzyść po 3-5 minutach utrzymywania zbalansowanego krzyża. Ćwiczenie to jest trudne. Nie zdziw się ze ci zajmie wiele miesięcy żeby osiągnąć czas koncentracji 10-15 minut.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najlepiej zacząć od minuty lub dwóch kilka razy dziennie i stopniowo wydłużać czas. Krótka i intensywna koncentracja wydaje się lepsza niż dłuższa, przerywana brakiem umiejętności i cierpliwości.

Stopniowo, z praktyką, można osiągnąć i utrzymać krzyż bez ołówka i w rożnych odległościach od Rys 2. Utrzymując krzyż, postaraj się zobaczyć pozostałe 2 kółka, a także wszystko dookoła, używając widzenia peryferyjnego. Zwróć uwagę na "neonowe" kolory “aury” wokół kolorowych kółek w polu widzenia peryferyjnego.

Naucz się analizować otoczenie za pomocą widzenia peryferyjnego, nie tracąc krzyża (i koncentracji).

Regularne wykonywanie tego ćwiczenia kilka razy dziennie stwarza i poszerza możliwości przetwarzania informacji w twojej świadomości, które były trudne to osiągnięcia wcześniej w Twoim życiu.

Doznasz poprawy w każdej dziedzinie swojej działalności, niezależnie czy jesteś kierowcą, sportowcem, muzykiem, inżynierem, nauczycielem, studentem czy programistą.

Zauważysz także że

  • masz lepszą intuicję, potrafisz uświadomić sobie intencje innych ludzi,
  • szybciej ci przychodzi identyfikacja i rozwiązywanie problemów oraz podejmowanie decyzji
  • szybciej się uczysz
  • potrafisz skutecznie balansować intuicję i uczucia z logicznym myśleniem i trudno jest cię wyprowadzić z równowagi.
  • twoja koordynacja i reakcje się poprawiają, stają się "naturalne" - przychodzą "bez wysiłku"
  • lepiej sobie radzisz w trudnych sytuacjach

Przygotujesz się także, aby dostrzec i czytać aury - jeśli zechcesz.

Zaawansowane poziomy koncentracji

Jedna średnica w krzyżu wydaje się zwykle „dominować” drugą. Oznacza to, że jedna z półkul mózgowych zdaje się dominować nad drugą. Mężczyźni często widzą poziomą średnicę lepiej (dominuje lewa półkula), a kobiety często widzą pionową średnicę lepiej (dominuje prawa półkula). Czasem półkule mózgu wydają się ze sobą cyklicznie "konkurować" - jedna średnica dominuje a potem druga.

Postaraj się wzmocnić „słabszą” średnicę tak żeby ona dominowała, koncentrując się na niej. Ostatecznym poziomem koncentracji jest osiągnięcie i utrzymanie zbalansowanego skrzyżowania wszystkich czterech ramion krzyża, i tym samym osiągnięcie kontroli równowagi pomiędzy aktywnością obu półkul mózgowych. Wiele osób doświadcza tutaj niezwykłych doznań. Po pierwsze, koncentracja się pogłębia. Po drugie, po 2-3 minutach wydaje się, że tracisz wzrok, a jasne tło staje się ciemnofioletowe lub różowe. Twoja wrażliwość i intuicja rośnie a zdolność świadomego przetwarzania informacji znacznie się polepsza.

Zamykanie i otwieranie oczu

Koncentrując się na krzyżu, spróbuj mrugnąć, utrzymując koncentrację. Spróbuj „zapamiętać” stan koncentracji. Celem jest zobaczenie krzyża po otwarciu oczu.

Jeśli po otwarciu oczu krzyż się rozpłynął - spróbuj go jak najszybciej „przywrócić”.

Technika ta pomoże Ci nauczyć się coraz szybciej osiągać maksymalną koncentrację.

Kiedy poradzisz sobie z mruganiem - spróbuj zamknąć oczy na ~1 sekundę, utrzymując koncentrację.

Kiedy będziesz ćwiczyć tę technikę systematycznie wiele razy dziennie, wytrenujesz swój system umysł-ciało jak osiągać stan maksymalnej koncentracji za każdym razem, gdy skupiasz się z zamkniętymi oczami przez zaledwie ~1 sekundę. Może to być bardzo pomocne w stresujących sytuacjach.

Kiedy poradzisz sobie z 1 sekundą - spróbuj wydłużyć czas zamknięcia oczu do 2-3 sekund.

Podsumowanie

Kiedy masz tylko 2 minuty żeby odpocząć i odzyskać stan spokoju i równowagi - najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest powyższe ćwiczenie na koncentrację.

Ćwiczenie to jest trudne, ale jeszcze trudniejsza jest samodyscyplina żeby to ćwiczenie systematycznie kilka razy dziennie wykonywać.